Sarbinowo to cicha i spokojna miejscowość nadmorska. Do głównych atrakcji zaliczyć można: szeroką i czystą plażę, zabytkowy kościół, organizowane koncerty muzyki klasycznej, możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach gimnastycznych, ćwiczeniach jogi czy też Nordic Walking. Dla cyklistów bardzo ciekawą propozycją jest dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa. Ścieżki rowerowe prowadzą do wszystkich najbliższych miejscowości wypoczynkowych.


Obok Sarbinowa znajduje się byłe miasto wojewódzkie Koszalin. Miasto jest kolebką kulturalną regionu. Atrakcjami Koszalina są różne imprezy takie jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Kabareton, czy też przegląd sztuki filmowej Młodzi i Film. Można również zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej, Muzemu czy odwiedzić kino. W chwilach niepogody czekają na gości duże centra handlowe.


Atrakcją regionu jest także duże i znane Uzdrowisko Kołobrzeg. Można w nim oodwiedzić zabytkową Katedrę, zwiedzić latarnię morską czy też przespacerować się zabytkową starówką. W Kołobrzegu znajduję się też piękne molo do którego prowadzi nadmorska promenada.

Do kompleksu miejscowości nadmorskich należą również Gąski z zabytkową latarnią otwartą dla zwiedzających, Mielno z promenadą oraz Ustronie Morskie z dużym Aquaparkiem.