Atrakcje Sarbinowa i okolic

Dowiedz się jakie atrakcje możesz znaleźć w Sarbinowie i okolicy. Poznaj prawdziwy urok tego miejsca i zakochaj się w nadmorskiej okolicy

Sarbinowo

Sarbinowo to nadmorska wieś z roku na rok zaskarbiająca sobie coraz większą rzeszę wielbicieli i fanów z Polski i zagranicy. Oddalona 6km od Mielna oraz 17 km od Koszalina. Pierwsze wzmianki o Sarbinowie sięgają początków XIV w. Przez setki lat była to typowa wieś rybacka, dopiero z początkiem XX wieku zaczęła przeradzać się w nadmorski kurort. Wśród licznych atrakcji ta niepozorna mieścina poszczycić się może zabytkami wysokiej klasy, tj. neogotycki kościół wzniesiony 1856 roku chlubiący się dziełami Jerzego Nowosielskiego i przykładami chat rybackich z pierwszego kwartału 1800 roku. Na fanów wycieczek rowerowych czekają trasy ciągnące się z Sarbinowa na zachód do Kołobrzegu i na wschód daleko za Kanał Jamnejskiego Nurtu, a spacerowiczów zapraszamy na naszą słynną nadmorską promenadę, długości 1200m, której historia sięga 1910 roku, wzdłuż której ciągną się liczne kawiarenki i restauracje.

Gąski

To niewielka położona w odległości 3 km na zachód od Sarbinowa. Jej największa atrakcją jest kompleks budynków Latarni Morskiej wybudowany w latach 1876 - 1877. Kompleks obejmuje nie tylko latarnię, ale również pozostałe budynki latarników, ich dom, stodołę i budynek inwentarski. Udostępniona do zwiedzania latarnia morska jest wysoka na ponad 50 m. Można z niej podziwiać bezkres Morza Bałtyckiego (i uwierzcie, że widoki są niezapomniane!).

Kołobrzeg

Znane polskie uzdrowisko tętniące życiem przez cały rok. Wśród licznych restauracja, kawiarni i innych atrakcji ciągnących się wzdłuż promenady wyróżnia się Latarnia Morska, wysoka na 26 metrów, udostępniona do zwiedzania. Niezwykle ciekawym miejscem jest również Port, z którego wybrać się można na rejs po zatoce Pomorskiej.
Kołobrzeg zachwycić może gotycką Bazyliką pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wybudowaną w 1251r. oraz neogotyckim Ratuszem, w którym poza siedzibą Rady Miasta mieści się galeria sztuki.

Hortulus

Jedną z największych atrakcji regionu ziemi zachodniopomorskiej są ogrody tematyczne HORTULUS w Dobrzycy, położone 10 km na południe od Sarbinowa. Jest to niezwykłe miejsce pełniące funkcje rekreacyjne i edukacyjne, na które składa się blisko 30 ogrodów tematycznych, każdy w innym unikatowym stylu.

Chłopy

Jest to wieś o malowniczej, typowej rybackiej zabudowie z początku XIII w. położona 2 km na wschód od Sarbinowa. Można do niej dojść plażą lub dojechać piękną drogą rowerową wiodącą przez gęsty nadmorski las. Jej głównymi atrakcjami są: przystań rybacka, gdzie można kupić świeżą rybę prosto z morza oraz muzeum 'Skarbnica'.

Mielno

Kierując się dalej na wschód od Sarbinowa, w odległości 6 km między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno znajduje się niewielki, ale znany kurort Mielno, słynący z licznych klubów i imprez do białego rana. To z pewnością miejsce, które warto odwiedzić jeśli preferuje się wypoczynek, podczas którego "dużo się dzieje".

Koszalin

Niegdyś miasto wojewódzkie, dziś "stolica regionu". To jednocześnie największy ośrodek kulturalny w okolicy, w którym znajdują się teatry, kina, muzea, filharmonia i słynący z festiwalu kabaretu amfiteatr. W Koszalinie warto zobaczyć gotycką Katedrę pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wzniesioną w latach 1300 - 1333. Jeśli jesteście miłośnikami spacerów w pięknym otoczeniu, polecamy wspiąć się na malowniczo zalesioną Górę Chełmską. Jako ciekawostkę, możemy Wam powiedzieć, że od wczesnego średniowiecza po dzisiaj pełni ona funkcję kultu religijnego okolicznej ludności i znajduje się tam również wieża widokowa. Aby dostać się na szczyt wieży, trzeba pokonać 140 schodów, ale widok rozciągający się na całą okolicę wynagrodzi Wam delikatne zmęczenie (Koszalin, jezioro Jamno i Bukowo). Wieża udostępniona jest do zwiedzania w okresie letnim w godzinach 10 - 19.

W Koszalinie znajdziecie również genialny Park Wodny. Składa się z dwóch części - wewnętrznej i zewnętrznej, a także kompleksy saun. kilku basenów i licznych zjeżdżalni. Chyba nie musimy Was dalej przekonywać... Jest czynny cały rok, dzięki czemu nawet jeśli będziecie chcieli odwiedzić nas poza sezonem, będziecie mogli skorzystać z wypoczynku w Aquaparku.

Świat lodów

A jeśli szukacie sposobu na ochłodę w ciepłe, letnie dni, to gorąco zachęcamy do odwiedzenia kawiarni "Świat lodów" znajdującej się w naszym sąsiedztwie. Znajdziecie tam nie tylko przepyszne, domowe lody, ale także lemoniadę, chłodzące napoje i masę słodkości.

Poznaj naszą ofertę

Sprawdź jakie pokoje możesz zarezerwować w naszym pensjonacie

Posiadamy szeroki wybór pokoi i apartamentów, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania.

Niezależnie od tego czy planujesz jednoosobowy wyjazd, czy wakacje z całą rodziną, u nas znajdziesz pokój idealny.